Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo
MALÁ KAPELA Pavla Havlíka vznikla v létě 1993 ze členů jihočeské populární dechové hudby "IGLOVANKA". Nápad založit tuto malou kapelu se zrodil v hlavě trumpetisty ing. Františka Kopřivy, který si na pomoc přizval hudebního aranžéra, tenoristu a pozounistu Pavla Havlíka. Ten během krátké doby pro toto těleso zpracoval bohatý repertoár nejen z oblasti dechové hudby, ale i populární a swingové. Proto nese kapela jméno Pavla Havlíka. Nezbývalo než přizvat další členy, akordeonistu a zpěváka Ladislava Chyňavu, tubistu Miloslava Hrušku a bubeníka Jaroslava Šádka a začít rozdávat radost lidem nejen v jižních Čechách, ale po celé republice i v zahraničí. První veřejné vystoupení kapely bylo v létě 1993 v sousedním Rakousku.

      Jméno MALÁ KAPELA Pavla Havlíka během krátké doby vešlo ve známost široké veřejnosti a již v roce 1996 natočila své první CD s názvem "Budějické náměstí".Vydalo jej hudební vydavatelství SURF v Blansku. V roce 1997 získala kapela 1. místo na festivalu malých dechových hudeb, který se konal při výstavě Země Živitelka v Českých Budějovicích. O rok později odjíždí z tohoto festivalu se stejným úspěchem. V této době MALÁ KAPELA Pavla Havlíka vystupuje velmi často ve známé českobudějovické restauraci Masné krámy, což bylo inspirací pro natočení kazety, která je u posluchačů ve velké oblibě. Nese název "Písničky z MASNÝCH KRÁMŮ" a je natočena ve studiu APLAUS v Křenovicích. Další CD natočila kapela pro své rakouské posluchače. České písně nazpívané v německém jazyce šíří slávu české písně i v sousedních zemích.
28.8.2003 v Pivovarské zahradě při výstavě Země Živitelka pokřtila kapela zbrusu nové CD s názvem ČESKÁ ŘEMESALA v lidových písních-1.

MALÁ KAPELA Pavla Havlíka vystupuje na plesech, zábavách, různých oslavách, koncertech, festivalech a má i svůj dvouhodinový estrádní pořad plný legrace a písniček.

Po 22 letech společného muzicírování odešel do muzikantského nebe trumpetista František Kopřiva († 10. 10. 2015).
Na jeho místo se usadil multiinstrumentalista Jan Čížek.
Copyright © 2012 / webmaster - Poslední aktualizace: